1970 - 1979

Historia firmy

1971: STIHL magnesium die casting and STIHL Australia
1971: Ciśnieniowy odlew magnezowy STIHL i STIHL Australia
W Prüm-Weinsheim w Eifel STIHL buduje własny zakład odpowiedzialny za produkcję wysokiej jakości ciśnieniowych odlewów magnezowych. W tym samym czasie na drugim końcu świata, w Australii powstaje spółka handlowa STIHL Chain Saw (Aust.) Pty. Ltd.
1972: Characteristic colours
1972: Barwy rozpoznawcze
Kolor pomarańczowy i jasnoszary stają się oficjalnymi kolorami wszystkich urządzeń marki STIHL – na całym świecie.
1973: Passing the baton
1973: Zmiana pokoleń
W wieku 76 lat umiera założyciel firmy, Andreas Stihl. Kierownictwo firmy przejmuje Hans Peter Stihl (komplementariusz) oraz jego siostra Eva Mayr-Stihl (komandytariuszka zarządzająca). Pozostałymi komandytariuszami spółki zostają Gerhild Schetter z d. Stihl oraz dr Rüdiger Stihl.
1973: STIHL in Brazil
1973: STIHL w Brazylii
STIHL zakłada w Brazylii spółkę produkcyjno-handlową. Uroczyste otwarcie nowego zakładu w Sao Leopoldo ma miejsce już dwa lata później. Pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny szybko przechodzi od montażu do produkcji części i całych pilarek łańcuchowych. 
1974: 'Swiss Made' saw chains
1974: Piły łańcuchowe „Swiss Made”
W Wil w kantonie St. Gallen STIHL tworzy zakład produkujący piły łańcuchowe. Nowy zakład produkuje teraz piły łańcuchowe stosowane we wszystkich pilarkach łańcuchowych STIHL na świecie. 
1974: STIHL comes to America
1974: STIHL wchodzi do USA
W Virginia Beach powstaje spółka produkcyjno-handlowa STIHL Inc. Jej zadaniem jest zaopatrywanie północnoamerykańskiego rynku w produkowane od podstaw na miejscu pilarki łańcuchowe.
1976: STIHL celebrates 50 years
1976: STIHL świętuje jubileusz 50-lecia
STIHL świętuje 50 jubileusz firmy uroczystym koncertem w Hali Śpiewu i imprezą w Domu Koncertowym w Stuttgarcie.
1977: New logo for STIHL
1977: Nowe logo STIHL
1 stycznia 1977 STIHL wprowadza nowe, globalne i ponadczasowe logo, pod którym od tej pory firma stale udoskonala i uzupełnia swoją bogatą ofertę produktową.
1978: Dr Rüdiger Stihl joins
1978: Dr Rüdiger Stihl podejmuje pracę w firmie
Pracę w firmie rozpoczyna dr Rüdiger Stihl, najmłodszy syn założyciela, Andreasa Stihla. Do roku 2002 pełni funkcję zarządu ds. prawa.
1978: Starting shot for STIHL U.K.
1978: Nowa spółka handlowa STIHL U.K.
Firma zakłada nową spółkę handlową ANDREAS STIHL Ltd., która przejmuje obowiązki związane ze sprzedażą urządzeń STIHL na Wyspach Brytyjskich.

Historia produktów

1971: New throttle lever lock, and STIHL goes orange
1971: Nowa blokada dźwigni gazu i nowe barwy STIHL
Montowana od teraz seryjnie we wszystkich pilarkach łańcuchowych blokada dźwigni gazu zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu piły łańcuchowej. Kolor pomarańczowy i jasnoszary stają się oficjalnymi kolorami wszystkich urządzeń marki STIHL – na całym świecie.
1972: QuickStop chain brake for chainsaws
1972: Hamulec piły łańcuchowej QuickStop
Aktywowany za pomocą osłony przed uchwytem przednim hamulec piły łańcuchowej w mgnieniu oka zatrzymuje wirującą piłę łańcuchową w razie odbicia.
1973: Grip heating for chainsaws
1973: Ogrzewanie uchwytu do pilarek łańcuchowych
Załączane niezależnie ogrzewanie uchwytu przedniego sprawia, że operator pilarki łańcuchowej całkowicie panuje nad urządzeniem nawet w bardzo niskich temperaturach. System wymusza prowadzenie ciepła generowanego przez spaliny przez cały uchwyt.
1974: STIHL 015 hobby chainsaw
1974: Pilarka łańcuchowa STIHL 015 – dla użytkowników okazjonalnych
Model 015 to pierwsza na rynku pilarka łańcuchowa STIHL zaprojektowana specjalnie z myślą o użytkownikach okazjonalnych.
1976: Single-lever operation for chainsaws
1976: Przełącznik wielofunkcyjny do pilarek łańcuchowych
Przełącznik wielofunkcyjny umożliwia łatwe i bezpieczne ustawianie zimnego rozruchu, uruchomienia, pracy i zatrzymania – bezpośrednio na uchwycie.
1977: FS 80 trimmer
1977: Lekka kosa mechaniczna FS 80
Kosy mechaniczne, nieodzowne już urządzenia w profesjonalnej pielęgnacji terenów zielonych, coraz częściej znajdują zastosowanie również w pielęgnacji prywatnych ogrodów przydomowych. Jedną z pierwszych lekkich kos mechanicznych charakteryzujących się znacznie mniejszym ciężarem konstrukcji jest model FS 80. Urządzenie można wyposażyć w różne narzędzia tnące.