1926 - 1929

Historia firmy

1926: Founding of the company
1926: Początki firmy
Andreas Stihl zakłada w Stuttgarcie biuro inżynieryjne. Zostaje przedstawicielem okręgowym berlińskiej firmy E. Ring & Co., producenta przycinarki i maszyny do powalania drzew „Rinco” i konstruuje pilarkę łańcuchową wg własnego pomysłu. Niezależność finansową firmy zapewnia produkcja i sprzedaż kotłów z przedpaleniskiem.
1927: Pierwsi pracownicy
Andreas Stihl zatrudnia dwie pierwsze osoby. Pracownicy ci przez wiele dziesięcioleci związani są z firmą i jej właścicielem.
1928: Pierwszy znak towarowy
STIHL staje się marką. Nazwa staje się synonimem ustawicznego dążenia inżyniera i założyciela firmy, Andreasa Stihla, do ułatwienia swoimi wynalazkami ciężkich prac leśnych.
1929: Sprzedaż i serwis z jednej ręki
W Stadthagen powstaje „Północnoniemieckie Biuro Handlowe Fabryki Maszyn Andreas Stihl”, które później usamodzielnia i przyjmuje nazwę C. Witte & Sohn. Zasada sprzedaży maszyn wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych dealerów oferujących usługi serwisowe stała się podstawą filozofii jakości Andreasa Stihla.

Historia produktów

1926: Kotły z przedpaleniskiem
Dwustopniowe spalanie sprawia, że gotowe do montażu niskociśnieniowe kotły z przedpaleniskiem (piece przednie) konstruowane przez Andreasa Stihla umożliwiają energooszczędne ogrzewanie wody i generowanie pary do zastosowań przemysłowych.
1927: Elektryczna pilarka łańcuchowa
Moc 2,2 kW, ciężar 48 kg. Pierwsza pilarka łańcuchowa marki STIHL jest dwuosobową maszyną przeznaczoną do przycinania (dzielenia) powalonych drzew w składach drewna. Urządzenie nie nadaje się do ścinki, ponieważ jego konstrukcja umożliwia wyłącznie zastosowanie pionowe.
1929: Maszyna do powalania drzew typu A
W 1929 Andreas Stihl prezentuje swoją pierwszą pilarkę z silnikiem spalinowym. Jest to urządzenie dwuosobowe o mocy 6 KM i masie 46 kg – prawdziwa „maszyna do powalania drzew”.